Spine Med

O nas

Gabinet Spine Med

Spine Med – profesjonalny gabinet rehabilitacji funkcjonalnej – powstał w 2005 roku, jako owoc praktyki klinicznej i odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie pacjentów na kompleksowe i rzetelne usługi fizjoteraputyczne.

Idea założenia gabinetu powstała jeszcze w czasach akademickich. Lata praktyki klinicznej i zdobywanie doświadczenia zawodowego, poparte sukcesami terapeutycznymi oraz licznymi certyfikatami kursów specjalistycznych, pozwoliło nam podjąć wyzwanie i z pełną odpowiedzialnością otworzyć własną praktykę. Od tego momentu z oddaniem i pasją pomagamy pacjentom wracać do pełni zdrowia.

Sukcesy naszych pacjentów są dla nas najważniejsze. Aby skutecznie pomóc je osiągać, nieustannie rozwijamy swoje umiejetności praktyczne i pogłębiamy zasób wiedzy. Trzy lata po rozpoczęciu działalności – założyciel dr. n. med. Grzegorz Srokowski – skończył specjalizację i uzyskał tym samym tytuł specjalisty w dziedzinie fizjoterapii. To pozwoliło na poszerzenie spektrum oferowanych usług i tym samym wzrost skuteczności. W rezultacie, w celu powiększenia bazy sprzętowej oraz możliwości przyjęć – w 2011 r. gabinet przeniesiony został do budynku przychodni Vitamed, gdzie znajduje się do dziś.

Oprócz doświadczenia i metod, Spine Med dysponuje najwyższej klasy sprzętem, m.in. FootScan do komputerowej analizy nacisków na podeszwową stronę stóp w czasie chodu co pozwala na prawidłową ocenę funkcjonalną i wybór odpowiedniego zaopatrzenia ortotycznego. Simi Motion umożliwiający wideoanalizę ruchów pacjenta i kontrolę posętpów terapii. Pierwsze w Bydgoszczy urządzenie do terapii i treningu sensomotorycznego, stymulacji sensomotorycznej bodźcami losowymi – SRT Zeptor Medical „Rezonans stochastyczny”

Misja

Stworzenie i prowadzenie gabinetu fizjoterapii, który stanowi centrum współpracy specjalistów wielu specjalności związanych z rehabilitacją. Dzięki temu tworzymy warunki do kompleksowej pomocy osobom z różnymi dysfunkcjami i umożliwiamy postawienie pierwszych kroków na drodze do zdrowia.

Kadra

dr n. med. Grzegorz Srokowski

Grzegorz Srokowski - Spine Med

Specjalista w dziedzinie fizjoterapii, certyfikowany terapeuta metody McKenzie, dyplomowany terapeuta koncepcji PNF, dyplomowany terapeuta medycyny ortopedycznej OM Cyriax.

Pracuje jako adiunkt w UMK w Toruniu CM im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, wykładowca Elbląskiej Uczelni Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu, starszy asystent w Klinice Ortopedii Traumatologii Narządu Ruchu, Oddział Wczesnej Rehabilitacji Ortopedycznej Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy.

W wolnym czasie wolontariusz Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych – Program Zdrowi Sportowcy – program „Zdrowe stopy” oraz zagorzały amator sportu – maratończyk, instruktor pływania, ratownik WOPR i narciarz.


mgr Anna Srokowska

Anna Srokowska - Spine Med

Specjalista w Dziedzinie Fizjoterapii, Certyfikowany Terapeuta McKenziego, Dyplomowany Terapeuta Koncepcji PNF, Dyplomowany Terapeuta NDT Bobath dla dorosłych.

Pracuje jako asystent w UMK w Toruniu CM im. L. Rydygiera w Bydgoszczy, starszy asystent w Klinice Rehabilitacji Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. W Spine Med pełni rolę konsultanta.

W wolnym czasie wolontariusz Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych – Program Zdrowi Sportowcy – program „Zdrowe stopy” , amatorka sportu, instruktorka fitness, narciarka.

Certyfikaty

Najważniejsze certyfikaty kadry Spine Med to m.in.:

  • Specjalizacja w zakresie Fizjoterapii
  • Certyfikat MDT McKenzie,
  • Certyfikat koncepcji PNF,
  • Certyfikat medycyny ortopedycznej wg OM Cyriax,
  • Certyfikat koncepcji NDT Bobath,
  • Therapy SET.

Wszystkie certyfikaty potwierdzone przez międzynarodową organizację World Confederation for Physical Therapy – WCPT – akceptowane, honorowane na całym świecie. Zdobywane były od 1998 roku, udokumentowane i potwierdzone umiejętnościami oraz praktyką kliniczną.

Wyposażenie

Z myślą o naszych pacjentach przygotowaliśmy gabinet, który posiada pełne zaplecze sanitarne i socjalne oraz umożliwia komfortową i bezpieczną pracę. Na miejscu znajdują się przebieralnia, szatnia, poczekalnia, toaleta, prysznic. Aby nie ograniczać dostępu, przychodnia przygotowała osobne miejsca parkingowe dla pacjentów, windę, która bez problemu dowiezie pacjentów poruszających się na wózku pod sam gabinet oraz szereg ułatwień redukujących bariery architektoniczne.

Na miejscu posiadamy również własną bibliotekę – podręczniki oraz stały dostęp do artykułów i doniesień branżowych. Dzięki temu nawet w najtrudniejszych przypadkach mamy możliwość odwołania się do najświeższych doniesień i sprawdzenia aktualnego stanu wiedzy dokumentowanej zgodnie z zasadami EBM (Evidence Based Medicine) i EBP (Evidence Based Physiotherapy).

Zarejestruj wizytę

Gotowi na zrobienie pierwszego kroku w kierunku nowego, zdrowego życia?
Nie czekaj - zarejestruj wizytę online już dziś. Kliknij w poniższy link i wypełnij formularz.

Zarejestruj się na wizytę

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Zadzwoń pod numer +48 608 591 155 lub skontaktuj się z nami via e-mail. Nasi specjaliści porozmawiają z Tobą i doradzą możliwie najskuteczniejsze rozwiązanie fizjoterapeutyczne dla Twojego problemu.